Hiukkavaaran Hillan kodit ovat nyt myynnissä!

01.06.2026
Asunto Oy Hiukkavaaran Hillan ennakkomarkkinointivaihe on nyt päättynyt ja kaupanteko voi alkaa.

RS-sopimus on allekirjoitettu Säästöpankki Optian kanssa. RS-kohteet tarkoittavat uusia asuntoja, joiden myynti aloitetaan jo rakentamisvaiheen aikana ja joissa on ostajien ja yhtiön hyväksi asetettu asuntokauppalain vaatimat turvajärjestelmät. RS-turvajärjestelyt varmistavat turvallisen kodin oston. RS-järjestelmän mukaiset takuut suojaavat ostajia rakennusprojektin eri vaiheissa, aina kauppakirjojen allekirjoituksesta muuttoon ja takuuajan loppuun saakka.

Rauhalliseen ympäristöön sijoittuvaan As Oy Hiukkavaaran Hillaan valmistuu 13 yksitasoista erillistalokotia. Asuntojen koot: 63,5 m², 71 m², 85 m² ja 90,5 m². Arjen sujuvuuden takaavat kotien yhteydessä sijaitsevat autopaikat, joista kauppaostokset on helppo kantaa sisälle kotiin. Kotien avaruutta ja tilantuntua korostaa jopa 3 metrin huonekorkeus ja lähes lattiasta kattoon ulottuvat ikkunat.

Ostaessasi uuden kotisi riittävän ajoissa, voit teettää huoneistoon lisä- ja muutostöitä. Voit vaikuttaa mm. kalusteisiin ja materiaaleihin ja näin saada juuri toiveittesi mukaisen kodin!

Kohde valmistuu arviolta keväällä 2027.

Lisätietoa kohteesta »

Takaisin